O Hudební mládeži
 

Hudební mládež je místem pro setkávání všech mladých zájemců o kulturu a umění (zejména ve věku cca od 12 do 23 let) - vítáme nadšence pro hudbu, tanec, divadlo, literaturu, film, fotografii, výtvarné umění... S podporou MŠMT a dalších institucí pravidelně organizujeme festivaly, workshopy, semináře, letní akce a různé dlouhodobé projekty. Naše akce jsou proslulé jedinečnou atmosférou a vzácnými příležitostmi poznat nejen podobně zaměřené vrstevníky, ale také pozoruhodné osobnosti české kulturní scény. 

Bližší informace o nejbližších akcích najdete v aktualitách, na nových webových stránkách (které jsou ještě ve výstavbě), na www.hudebnimladez.cz nebo na facebooku.

Nejbližší akce v roce 2019

 

Zimní filmová škola (22. – 24. 2. 2019, Praha) - akce proběhla, fotky na facebooku, filmy na youtube

42hodinový filmový maraton pro všechny příznivce hudby a filmu. Tématem letošní ZFŠ je TANEC A FILM a její 18. ročník vám představí TANEC VE FILMU jako svébytné múzické umění prezentované filmovými prostředky od muzikálových tanečních čísel po ojedinělé koncepty čistě tanečního filmu.

Prkna, festival hudebního divadla (5. – 7. 4. 2019, Hradec Králové) - akce proběhla, fotky a videa na facebooku

Přehlídka studentských divadel, kde můžete s vaším souborem představit svou inscenaci a poznat další mladé divadelníky.

Duhová bouře (30.5 – 2. 6. 2019, Liberec) - akce proběhla, fotky a videa na facebooku

Vychutnejte si 28. ročník multižánrového festivalu v ulicích města. Čeká vás sambový karneval, flashmob, koncerty a performance.

Letní ateliér Hudební mládeže (1. – 10. 7. 2019, Třeboň) - akce proběhla, fotky na facebooku, videa na youtube 

Deset renesančních dní na třeboňském zámku. Letošní téma je TICHO V UMĚNÍ. Nechte se obohatit řadou setkání s významnými osobnostmi světa kultury, projevte kreativitu v tvůrčích divadelních dílnách a prožijte nezapomenutelný začátek léta.

Letní tábor Hudební mládeže (14. – 23. 8. 2019, Poděbrady) - akce proběhla, fotky na facebooku, videa na youtube 

Zažijte radost z hudby v přátelském prostředí mladých muzikantů v orchestru, pěveckém sboru i hudebních a tanečních kurzech.

Mladá Smetanova Litomyšl (19. 22.9. 2019, Litomyšl) - fotky z minulých ročníků na facebooku

Neopakovatelná atmosféra největšího festivalu HM vás uchvátí a provede koktejlem koncertů a divadelních představení až na extravagantní ples v kreativních kostýmech.

Kreativní seminář Face2Art 2019 (listopad 2019 - termín bude upřesněn, Praha) - facebook

Víkend plný psaní, filmování, focení, tance, skládání hudby i přehlídek vytvořených uměleckých děl...

Vyhlášení Face2Art 2019  (prosinec 2019 - termín bude upřesněn, Praha)

Přijeďte si užít předvánoční Prahu, tvůrčí setkání a vyvrcholení sedmého ročníku soutěžního projektu virtuální galerie Face2Art!

 

Více informací na www.hudebnimladez.cz nebo na dotaz.

 

Face2Art

 

Virtuální galerie Face2Art je soutěžní projekt pro mladé tvůrce ve věku od 13 do 23 let, který chce dát příležitost začínajícím tvůrcům ukázat své práce před publikem a získat nové umělecké zkušenosti, nabízí také možnost setkání s vrstevníky podobných zájmů. Součástí projektu jsou workshopy, setkání s odborníky a patrony uměleckých kategorií.

 

Face2Art 2019 byl zahájen letos na jaře, svá díla můžete posílat až do 14. listopadu. Začátkem prosince se v Praze v Galerii HAMU uskuteční slavnostní předání cen autorům vítězných prací. Oceněné práce budou prezentovány na koncertech, autorských čteních a multimediálních výstavách.

 

Projekt Face2Art má 7 uměleckých kategorií zaštítěných respektovanými tvůrčími osobnostmi, které ze soutěžních děl vyberou ta nejzdařilejší:

Báseň – Jiří Žáček, Povídka – Daniela Fischerová, Choreografie – Nataša Novotná, Hudební skladba – Vlastislav Matoušek, Píseň – Hana Robinson, Fotografie – Robert Vano, Film – Olga Sommerová.

Virtuální galerie Face2Art je otevřena amatérským i budoucím profesionálním umělcům ve dvou skupinách podle věku tvůrců – od 13 do 17 let a od 18 do 23 let.

 

Virtuální galerii Face2art najdete na adrese www.face2art.cz.

Webové stránky Hudební mládeže

hudebnimladez-cz.proweb.cz - nové webové stránky, ještě v procesu tvoření, časem budou na adrese starých stránek, prosíme, mějte s nimi trpělivost :-)

www.hudebnimladez.cz - stránky organizace staršího data, ale stále funkční, pouze čerstvé fotky hledejte na našich facebookových stránkách 

www.jaroslavjezek.org - stránky Společnosti přátel Jaroslava Ježka (Hudební mládež je jejím zakládajícím členem)

Facebook - zde najdete čerstvé fotografie z akcí, videa a odkazy na další facebookové stránky organizace

Youtube - zde najdete filmy vzniklé na akcích HM a další vidozáznamy

Twitter - málo používaný, ale přece funkční účet pro příznivce Twitteru

Face2Art - webové stránky projektu virtuální galerie Face2Art

 

Z historie Hudební mládeže

 

• 1940 - Založení Hudební mládeže v Belgii Marcelem Cuvelierem

• 1945 - Vytvoření Mezinárodní federace Hudební mládeže (Belgie a Francie)

• 1948 - Václav Talich a Ivan Medek organizují cyklus koncertů pro Hudební mládež, pod politickým nátlakem oficiální zákaz činnosti

• 1971 - Povolení činnosti, zřízení sekretariátu Hudební mládeže, vedení se ujal hudební skladatel František Kovaříček, započata organizace festivalů

a letních táborů, činnost klubů HM

• 1999 - Utvoření animátorsko-lektorského týmu, který po několikaletém útlumu činnosti HM převzal organizaci akcí a znovuobnovil klubovou činnost

© 2014 by EVAMAT. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now