April 27, 2019

Please reload

Novinky

LÉTO S UMĚNÍM

27.4.2019

1/1
Please reload

Důležité

Mladá Smetanova Litomyšl 2015 "Slovo, gesto, tón"

6.9.2015

Milí přátelé - studenti a učitelé v prvé řadě,

 

ráda bych vás pozvala na 42. ročník festivalu Mladá Smetanova Litomyšl, který se letos koná od 18. do 20. září 2015 a jeho podtitulem je „Slovo, gesto, tón“.

 

Hlavní festival Hudební mládeže Mladá Smetanova Litomyšl vám i letos nabídne kompilaci skvělých interpretů i neobvyklého repertoáru. 

 

Pro studenty je připravena speciální festivalová cena 450,- Kč za celý víkend, včetně ubytování a stravování. Pedagog, který na akci doprovází 6 a více studentů má účast zdarma.


42. ročník festivalu bude zahájen v pátek 18. září ve Smetanově domě inscenací Peklo herce Davida Prachaře a taneční formace 420PEOPLE. Ta představí klasický text Dante Alighieriho Peklo v neobvyklém zpracování díla na pomezí hereckého a tanečního projevu s nápaditými hudebními impresemi.
Program bude pokračovat vernisáží fotografií laureátů projektu Face2Art a Holdem Bedřichu Smetanovi. Závěr večera bude patřit opět laureátům Face2Art – autorským čtením v rámci Literární kavárny.
Během sobotního dopoledne se můžete těšit na inscenaci Quentin – stát se legendou souboru Vydýcháno, která letos získala hlavní cenu na festivalu Prkna. Zahradní slavnost v Klášterních zahradách představí sbor a orchestr Hudební mládeže s repertoárem Letního tábora HM v Poděbradech.
Sobotní večer bude patřit samozřejmě Muzikálovému plesu a mladým účastníkům festivalu. Dejte prostor své fantazii a kreativitě a nebojte se protancovat celý večer v kostýmu vaší nejoblíbenější muzikálové postavy :-)
Závěr 42. ročníku festivalu vám zpříjemní v nedělním dopoledni Jan Matěj Rak v koncertním pásmu Ježkovy vwoči, kterým vzdá hold životu a dílu skladatele Jaroslava Ježka.


Více o programu a účasti na festivalu Mladá Smetanova Litomyšl: web, facebook

 

 

 

Těším se na viděnou v Litomyšli :-)

E. M.

 
 

 

Please reload

Please reload

Hledat tagy
Please reload

Archiv

© 2014 by EVAMAT. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now